A konferencia tervezett programja
2016. 08. 18.

   Program letöltése (pdf)
Időtartama: 2016.08.22. (hétfő) – 08.24 (szerda)
2018.08.22. hétfő
 
11:00-tól a konferencia résztvevőinek fogadása
            helyszín: Székesfehérvár, Pirosalma utca 1-3.
12:00 – 13:45 ebéd
  cím: Székesfehérvár, Városház tér 4.
telefon: 06 22 315-530,
e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
14:00 – 17:40 ünnepélyes megnyitó és plenáris előadások, Városháza díszterme
  cím: Székesfehérvár, Városház tér 1
   
  Köszöntők
Levezető elnök: dr. Hudoba György
14:00 - 14:05 MészárosAttila, Székesfehérvár MJV alpolgármestere
14:05 - 14:10 Dr. Györök György, dékán, és Dr. Busics György intézet ig,
Óbudai Egyetem, Alba Regia Műszaki Kar
14:10 - 14:25 Sipos Imre, közoktatásért felelős helyettes államtitkár
14:25 - 14:35 Prof. Kispéter József, MAFIOK örökös elnöke: A MAFIOK 40 éve
14:35 - 14:40 Hungarikum együttes (Mudris Anett és Kremnitzky Géza)
a Ha te tudnád…, és Csillagok, csillagok című népdalokat adják elő
14:40 - 15:30 Informatika - Gyulai József akadémikus: A mikro- és nanotechnológia Moore törvénye - a piac diktátuma a fizika, kémia és az informatika határán...
15:30 - 15:50 Szünet
Levezető elnök: Dr. Molnár Sándor
15:50 - 16:40 Fizika - Prof. Szabó Gábor: A fizika tanításának aktuális kérdései
16:40 - 16:45 Bicsák Mátyás, fuvolaművész, a wiesbadeni operazenekar első fuvolása: Debussy francia zeneszerző Syrinx c. művét játsza.
16:45 - 17:35 Matematika - Prof. Tóth László: A matematika és a mérnökök – Generációs problémák
17:45 – 19:00 Belvárosi séta, órajáték és Óramúzeum megtekintése
19:30 – 21:00 Fogadás   -    helyszín: Székesfehérvár, Pirosalma ú. 1-3.
21:30 – 23:00 Csillagvizsgáló látogatás (fakultatív) helyszín: Székesfehérvár, Fürdő sor 3.
   

 

2018.08.23. kedd
 

helyszín: Székesfehérvár, Pirosalma utca 1-3.
8:00 – 8:25 Reggeli (103-as terem)
8:30 - Szekció előadások

Szekció

Matematika-1 (16-os terem)

Fizika-1 (17-es terem)

Informatika-1 (102-es terem)

Levezető elnök

Klincsik Mihály

Dr. Rácz Ervin

Gimesi László

8:30 - 8:45

Joós Antal:
Egy új, háromszögfelbontással nem rendelkező poliéder

Dr Sebestyén Dorottya:
Az Archimédesz-csavartól a nukleáris energiáig –az energetika a fizikatörténetben

Nemes Teréz, Dávid Akos, és Sule Zoltan:
P-graph methodology - an efficient approach for optimizing computer systems

8:50 - 9:05

Dr. Horváth Gábor
NÉHÁNY GEOMETRIAI EGYENLŐTLENSÉG VIZSGÁLATA

Oláh Éva Mária:
Hogyan építsünk müon-detektort diákokkal és tanárokkal?

Katona János:
Online matematikai szoftvercsomagok

9:10 - 9:25

Baják Szabolcs:
A logaritmikus Cauchy-egyenlet egy alkalmazása

Fülöp Csilla és Kiss Éva Csilla:
A tanulói mérőprojektek módszere a radioaktív bomlástörvény tanítása során

Rádai Levente:
Online Courses in Teaching ERP Systems

9:30 - 9:45

Kovács István Béla:
IDEAS EMERGING FROM TEACHING THE LAGRANGE INTERPOLATION POLYNOMIAL

Leitner Lászlóné:
Hálózatkutatás elemeinek megjelenése a fizika tanítása során

Rádai Levente:
Memory-resident Business Informatic Solutions in the Education

 

9:50 - 10:05 Szünet

 

Poszter szekció

Levezető elnök

Dr. Molnár Sándor

10:10 - 10:15

Zsobrák Krisztián és Gugolya László:
Helyi buszközlekedés segítő szoftver speciális gráf szerkezetének tervezése

10:15 - 10:20

Horváth Árpád:
LaTeX-ben írt feladatok szövegének és TikZ ábráinak variálása a varEC feladatvariáló programmal

10:20 - 10:25

Orosz Tamás:
Adaptív oktatási módszerek hatékonysága a mérnöki fizika oktatásában

10:25 - 10:30

Orosz Tamás:
Kihívások és lehetőségek: innovatív és fenntartható vállalatirányítási alkalmazások oktatása nappali és levelező B.Sc. képzéseken

10:30 - 10:35

Orosz Tamás:
Enterprise Business Process Mapping by means of Functional Programming

 

Szekció

Matematika-2 (terem: 16.)

Fizika-2 (terem 17.)

Informatika-2 (terem 102.)

Levezető elnök

Dr. Klingné Takács Anna

Dr Sebestyén Dorottya

Nagyné Dr. Kondor Rita

10:45 - 11:00

Tóth Attila és Csáky Antal:
A legrövidebb út a differenciálszámítás megértéséhez

Dr. Rácz Ervin:
A FIZIKA, MINT ALAPOZÓ TÁRGY OKTATÁS-MÓDSZERTANI PROBLÉMÁIRÓL A MÉRNÖKINFORMATIKUS ALAPKÉPZÉSBEN

Gimesi László, Jenák Ildikó és Surányi Péter:
Lehetőségek és elvárások a magyar informatika oktatásában

11:05 - 11:20

Dr. Kézi Csaba Gábor, Nagyné Dr. Kondor Rita és Dr. Szíki Gusztáv Áron:
Projektfeladatok a műszaki matematikában

dr. Hudoba György:
EXCEL-fizika - Exobolygó átvonulás fénygörbe szimulációja

Csernusné Ádámkó Éva:
Egy projekt alapú programozás kurzus összehasonlító elemzése magyar és külföldi hallgatók esetében

11:25 - 11:40

Dr. Gönye Zsuzsanna:
Jövőbiztos matematikaoktatás

Varga Andrea:
Szimuláció a napelemek oktatásában.

Hajnal Éva és Hatalyák Dezső:
Alba Regia Informatika Verseny a tehetséggondozás szolgálatában

11:45 – 12:00

Árokszállási Eszter:
Hogyan segíthetünk az átlagos képességű, és a matematikában tehetséges tanulóknak egyszerre?

Nyirati László:
ARDUINO programozás fizikai mennyiségek mérésére

Papp Ildikó, Tomán Henrietta, Kunkli Roland és Zichar Marianna:
Korszerű technológiák megjelenése a fogorvosképzésben

 

12:00 - 12:55 – Ebédszünet (103-as terem)
13:00 – „A középiskola és a felsőoktatás kapcsolata a függvénytanítás mentén” - kerekasztal megbeszélés, vezeti, és vitaindítót mond: Dr. Lencsés Ágnes, ny. egyetemi docens

14:30 – 15:00 Séta a belvárosba, és városnézés
15:00 – 16:15 Egyházmegyei múzeum látogatása
16:30 – 17:00 Városnézés kisvonattal, utazás a Bory várba
17:00 – 18:30 Bory vár látogatás, szakvezetés: Pogátsnik Monika
18:45 – 18:55 Autóbusszal a Bory vártól a Bányató vendéglőhöz
19:00 – 21:10 Munkavacsora a Bányató étteremben
21:15 – 22:00 Autóbuszos szállítás a Bányató vendéglőtől a Pirosalma utcába

2018.08.24. szerda
  helyszín: Székesfehérvár, Pirosalma u. 1-3.
8:00 - 8:25 Reggeli (103-as terem)
8:30 – 10:00 Szekció előadások

Szekció

Matematika-3 (terem: 16.)

Oktatas-1 (terem: 17.)

Informatika-3 (terem: 102.)

Levezető elnök

Dr. Lakner József

Dr. Seebauer Márta

Dr. Hajnal Éva

8:30 - 8:45

Talata István:
Geodézikus poliéderek az építész hallgatók geometria oktatásában

Monika Pogatsnik and Ildikó Holik:
A duális képzés első tapasztalatai Székesfehérváron

Horváth Árpád:
Összetett hálózatok vizsgálata a Python IGraph moduljával, egy eKurzus tapasztalatai

8:50 - 9:05

Budai László:
Téri képességek fejlesztése a középiskolában a GeoGebrával

Kocsis Imre és Papp Ildikó:
A műszaki pálya felé orientáló szakmai foglalkozások középiskolások részére

Dr. Buzáné dr. Kis Piroska és Dr. Búza Antal:
MATLAB – Octave education experiences

9:10 - 9:25

Klingné Takács Anna:
Kétváltozós függvények oktatása GeoGebrával

Debrenti Edith:
Egy matematika verseny tanulságai

Gugolya László:
Emelt informatika érettségi programozási nyelv, módszer választásának útjai

9:30 - 9:45

Edit Lazar:
STUDENTS’ MOTIVATION AT THE HIGH EDUCATION

Kiss László:
Gondolatok a matematika oktatásáról

Garai Ábel, Adamkó Attila és Péntek István
Case Study on
Motivation in IT
Education through
University-Industry
Telemedicine
Partnership

9:45 – 10:10 Szünet
Plenáris előadások (101-es előadó)
Levezető elnök: Prof. Kispéter József
10:15 – 10:45 Prof. Klincsik Mihály: A természet mintázatainak matematikai modellezéséről
10:50 – 11:20 Dr. Bérczi Szaniszló: Szintézis: gondolatok a környezettudománynak a matematika, a fizika, és az informatika nézőpontjából történő áttekintéséhez
11:25 – 11:55 Prof. Dr. Csépe Valéria: A kicsi, a nagy, a komplex és az integrált (A matematika és természettudományok oktatásának 21. századi kihívásai a kognitív fejlődés nézőpontjából)
12:00 – 12:15 Szünet
12:30 Konferencia zárás, vándorserleg átadás a következő évi konferencia szervezőinek
13:00 Ebéd (103-as terem)
Elutazás